Enable America Jobs

Job Information

Fluor Specjalista ds. Zakupów in Gliwice, Poland

At Fluor, we are proud to design and build projects and careers. This requires teams that are as unique as the projects we execute. We are committed to fostering a work environment that embraces Diversity, Equity, and Inclusion (DE&I) for all so our employees and stakeholders benefit from the creative solutions derived as a result of embracing differences.

Job Description:

Fluor to międzynarodowy zespół ekspertów wykorzystujących swoją wiedzę i doświadczenie do zaprojektowania i wybudowania najtrudniejszych przedsięwzięć inwestycyjnych na całym świecie. Od ponad 100 lat zapewniamy profesjonalne, zintegrowane i innowacyjne rozwiązania umożliwiające zrealizowanie bezpiecznego, jak również dobrze wykonanego i efektywnego kapitałowo projektu typu EPC (usługa zaprojektuj-zamów-wybuduj).

Fluor w Gliwicach działa w ramach linii biznesowej Urban Solutions, jak również jest aktywny w linii Energy Solutions. Posiadamy szerokie doświadczenie w szczególności z zakresu realizacji projektów inwestycyjnych dla segmentów takich jak:

  • Life Sciences (farmacja, biotechnologia)

  • Advanced Technologies (przemysł bateryjny, centra baz danych)

  • Chemicals (chemia, petrochemia, rafinerie).

Jako światowy lider w branży EPC oferujemy szerokie możliwości rozwinięcia kariery zawodowej zarówno w Inżynierii (projektujemy wielobranżowo), Kompletacji Dostaw i Kontraktacji Usług, Kontroli Finansowej i Harmonogramowej Inwestycji, jak i na etapie Budowy w Polsce oraz na całym świecie.

Specjalista ds. Zakupów

Miejsce Pracy : Gliwice (możliwe oddelegowanie za granicę)

Podstawowy zakres obowiązków:

• Umiejętność analizowania planów i implementacji procedur oraz standardów dot. realizacji zakupów projektowych w kraju i za granicą,

• Nadzór nad procesem zakupu materiałów i urządzeń, zarówno we własnym zakresie jak i przez Głównego Wykonawcę,

• Weryfikacja dokumentów zakupowych własnych jak i przygotowanych przez Głównego Wykonawcę, w tym. m.in.:

o Opiniowanie dokumentów zakupowych (zapytanie, ocena ofert, rekomendacja, zamówienie) przygotowanych przez Głównego Wykonawcę,

• Weryfikacja zgodności zamówień z wymaganiami umowy z Głównym Wykonawcą,

• Monitorowanie Głównego Wykonawcy lub własnych służb w zakresie realizacji zamówień złożonych u dostawców,

• Koordynacja współpracy ze służbami inspekcyjnymi; podczas realizacji oraz w trakcie odbiorów materiałów i urządzeń na budowie,

• Znajomość procesów logistycznych, koordynacja służb logistycznych własnych lub Głównego Wykonawcy w zakresie organizacji transportu na budowę,

• Prowadzenie lub koordynacja prac związanych z kompletacją dostaw/zakupów na budowie:

o Odbiory na budowie,

o Nadzorowanie magazynów - przyjęcia i przekazywania materiałów i urządzeń do zabudowy nadzorowanie tych prac realizowanych przez Głównego Wykonawcę,

o Organizowanie, koordynowanie lub nadzorowanie kompletacji dostaw/zakupów na budowie realizowanych w trybie zwykłym oraz pilnym.

• Udział w procesie rozliczania faktur,

• Nadzorowanie i administrowanie realizacji zamówień (expediting),

• Udział w procesie zarządzania ryzykiem,

• Sporządzanie raportów i analiz.

Job ID: 144607BR

City: Gliwice

State: Śląskie

Country: Poland

We are an equal opportunity employer that recognizes the value of a diverse workforce. All qualified individuals will receive consideration for employment without regard to race, color, age, sex, sexual orientation, gender identity, religion, national origin, disability, veteran status, genetic information, or any other criteria protected by governing law.